Úvod

Dotazy a odpovědi

Novinka – Povinné ručení

Od 1.4.2024 ukládá zákon majitelům elektro koloběžek, elektro tříkolek a benzínových koloběžek sjednat si povinné ručení. Tato povinnost se týká modelů, které mají konstrukční rychlost nad 25 km/h (26 km/h a více) a současně je hmotnost stroje vyšší jak 25 kg.

Pro uzavření povinného ručení musíte doložit tyto informace:

  • Jméno výrobce: Nitro scooters
  • Jméno modelu: uvedeno v Záručním listu
  • Výrobní číslo: vyraženo na rámu (je uvedeno i v Záručním listu)

Pokud Vaše koloběžka výrobní číslo postrádá, můžete si ho nechat naší firmou odborně vyrazit za 390 Kč.

Pokud Vámi vybraná pojišťovna vyžaduje, aby byla koloběžka v souladu s vyhláškou MD č. 153/2023 Sb. (max 25 km/h, výkon max 1000W), lze si tuto úpravu u nás objednat. Cena úpravy se liší dle modelu – ceník naleznete na tomto odkazu.

Vaše dotazy – elektrické koloběžky

„Mohu s koloběžkou na silnici (na komunikace)?“

Dle vyhlášky MDČR č. 153/2023 Sb, přílohy 8. mohou na komunikace takové koloběžky, které mají výkon do 1000W (1kW) a max. rychlost do 25 km/h. Taková koloběžka může do provozu za stejných podmínek jako když jezdíte na jízdním kole.

V naší nabídce najdete mnoho modelů, které tuto podmínku splňují – např. Rider 800 Pro SL, XE1000 Plus SLHC V2, X700 Pro SL, Classic 1000 Plus SL atd.

Další možností jak jezdit legálně je nechat si udělat přestavbu (tzv. úprava Street legal). Toto je možné provést u naprosté většiny našich modelů a to i zpětně (za poplatek).

Poslední možností je zakoupení koloběžky, která podléhá registraci vozidel jako motocykl (moped). V současné chvíli toto nabízíme u Chopper modelů Classic EEC a Monster 2000 Ultra Premium EEC.

„Chci pořídit e-koloběžku synovi (45 kg) a pro sebe (106 kg). Nevím jaké modely jsou pro nás vhodné?“

Pro Vás doporučujeme silnější modely, od 1900W výše. Např. Cruiser 1900 nebo model Monster 2000. Pokud máte v oblibě větší stroje podívejte se na Chopper modely Classic. Záleží i na vkusu a na tom, zda chcete takový model, který se dá i snadno převážet a skladovat. Pokud cítíte na dobrou skladnost a nízkou hmotnost koloběžky pak doporučujeme modely Rider 800 Pro. Výkon bude dostačující na rovinkách, ale při hmotnosti okolo 100 kg bude Rider zvládat stoupání hůře.

Pro Vašeho syna doporučujeme koloběžky do 1000W – např. X700 Pro (SL) nebo XE1000.I jemu bychom vřele doporučili Rider 800 Pro (či v legálním provedení SL).

Nutno zmínit, že vyhláška MD stanovuje kritéria pro legální použití koloběžek na komunikacích. Legální koloběžka nesmí mít výkon nad 1000W a jet nad 25 km/h. V naší nabídce jsou legální modely označeny vždy koncovkou SL nebo SLHC.

„Chci na koloběžce jezdit do práce. Musím baterie po dojezdu do práce nabíjet?“

Pokud víte, že se odpoledne budete na koloběžce vracet domů a baterie by měly cestu zvládnout, pak není nutné je dobíjet v práci. Stačí večer doma. Nikdy nesmíte zapomenout baterie v den kdy se na koloběžce jezdilo dobít. Pokud se tak nestane a baterie déle ve vybitém stavu, pak dojde k významného snížení kapacity.

„Které baterie doporučujete? Olověné nebo Li?“

Záleží co od koloběžky požadujete. Stačí-li dojezd přibližně 15-25 km, pak postačí olověné. Cílíte-li na delší dojezd a dlouhou životnost baterie, pak určitě zvolte baterie LiFePo4 či Li-Ion. Cena takové baterie je sice znatelně vyšší, ale na druhou stranu získáváte až 6 násobně delší životnost a ujedete i mnohem delší trasu. Zároveň váží lithiová baterie přibližně polovinu co olověná.

„Jak je to s dostupností dílů? A dá se koloběžka opravit svépomocí?“

Všechny náhradní díly dodáváme my skrze náš eshop/prodejnu. Oprava koloběžky svépomocí není problém. Obvykle se mění díl za díl. Případně lze dohodnout opravu v cyklo / moto servisu. Pokud bude nutná autorizovaná opravám lze koloběžku odeslat k nám skrze WE|DO (PPL, DPD).

„Můžete mi napsat jak jsou Nitro koloběžky spolehlivé? Dočetl jsem se, že jsou vyráběné v Číně“
Ano, výroba produktů Nitro scooters probíhá v Číně. Některé modely se z částo montují i v ČR. Pro docílení vysoké spolehlivosti jsou stanovena přísná kriteria pro zvolené komponenty, sílu materiálů a kvalitu svařování. Výrobky prochází výstupní kontrolou s asistencí našeho manažera kvality. Výroba probíhá v moderních továrnách s platnou licencí a automatizovanou výrobou.

Vaše dotazy – elektrické tříkolky

„Jaký je dojezd elektrické tříkolek Runner? Vážím přibližně 80 kg?“

Pokud pojedete průměrnou rychlostí okolo 15-20 km/h (rovinatý terén) pak ujedete na olověné baterie okolo 20 km. Při volbě dražších Lithiových modelů bude dojezd skoro dvojnásobný.

„Mohu s tříkolkou Runner legálně do provozu?“

Elektrické tříkolky (všeobecně) jsou schválené MDČR pro provoz na komunikacích ve smyslu vyhlášky MD č. 153/2023 Sb, přílohy 8. Na modelech Runner 500 můžete jezdit po všech komunikacích za stejných podmínek jako na jízdním kole. Rychlejší modely Runner 800 (jedou 35 km/h) umíme odborně přestavět tak, že jedou vyhláškou předepsaných 25 km/h (verze Runner 800 Plus SL).

„Jak je to s dostupností dílů? A dá se tříkolka opravit i svépomocí?“

Náhradní díly dodáváme my. Oprava svépomocí není problém. Obvykle se mění díl za díl ma mnoho dílů je podobných jako znáte třeba z jízdního kola. Případně lze dohodnout opravu v jakémkoliv cyklo / moto servisu.

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Ochrana osobních údajů.